Zilele Recoltei la Cluj-Napoca

În zilele de sâmbătă, 5 octombrie şi duminică, 6 octombrie a.c. Primăria Cluj-Napoca,  Consiliul Judeţean Cluj şi Asociaţia Produs de Cluj organizează Zilele Recoltei. Evenimentul se va desfăşura pe platoul Sălii Sporturilor din municipiul Cluj-Napoca, în intervalul orar 9,00 – 21,00.

La acest eveniment sunt aşteptaţi să participe peste 150 de producători şi meşteri populari din judeţul Cluj. Totodată, vor avea loc concerte de muzică populară, capetele de afiş fiind Sava Negrean Brudaşcu, în data de 5 octombrie şi Marius Ciprian Pop în data de 6 octombrie.

În cadrul acestui eveniment vizitatorii vor putea achiziţiona direct de la producător produse tradiţionale din carne, produse lactate, produse apicole şi ouă precum şi diverse produse agricole.

Vă aşteptăm cu drag!

04.10.2013