Acțiune cu staţia mobilă a Direcţiei Judeţene de Evidenţă a Persoanelor Cluj la Borșa

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

O echipă de funcţionari ai Direcţiei Judeţene de Evidenţă a Persoanelor Cluj, instituţie publică de interes judeţean aflată sub autoritatea Consiliului Judeţean, se va deplasa luni, 22 aprilie a.c., începând cu ora 9.30, în localitatea Borșa, cu staţia mobilă, în vederea preluării documentelor pentru întocmirea cărţilor de identitate.
     În acest context, cetăţenii de pe raza localităţii care au cărţile de identitate expirate sau care urmează să expire în următoarele 180 de zile, tinerii care împlinesc vârsta de 14 ani, precum şi persoanele aflate în alte situaţii care impun eliberarea unui nou act de identitate şi cei care solicită viză de reşedinţă sunt invitaţi să se prezinte cu toate documentele necesare eliberării cărţii de identitate la sediul Primăriei comunei Borșa.

Pentru desfăşurarea în bune condiţii a activităţilor ce se impun în această etapă premergătoare întocmirii cărţii de identitate, respectiv de preluare a imaginilor, cererilor şi documentelor necesare, funcţionarii Direcţiei Judeţene de Evidenţă a Persoanelor beneficiază de sprijinul angajaţilor din cadrul Primăriei Borșa, precum şi de colaborarea organelor de poliţie locale.

19 aprilie 2019