Ș

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj a demarat asfaltarea unui nou sector al drumului județean 107T, pe direcția Mărișel – Măguri Răcătău.
     Sectorul vizat de lucrările de întreținere și asfaltare are o lungime de 4,8 kilometri, de la kilometrul 1+000 până la kilometrul 5+800.
    Anterior așternerii de covor asfaltic, aflată în plină derulare, au fost executate lucrări pregătitoare constând în montarea de podețe, desfundarea podețelor existente și realizare de șanțuri. Totodată, urmează a avea loc inclusiv realizare de acostamente.

10 octombrie 2019