Ș

Consiliul Județean Cluj, prezent la ceremoniile dedicate Zilei Eliberării Clujului

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj a fost reprezentat vineri, 11 octombrie 2019, la ceremonia de depunere de jerbe de flori de la Monumentul Ostașului Român din Cimitirul Eroilor de pe Calea Turzii, de către vicepreședintele Marius Mînzat.
     Momentul solemn a fost închinat comemorării ostașilor români care și-au dat viața în luptele de eliberare a orașului Cluj-Napoca, cel mai important centru urban al Transilvaniei acelor vremuri, din luna octombrie a anului 1944.
     ,,Se cuvine ca în această zi să ii cinstim pe eroii neamului, ostașii căzuți pe câmpul de luptă pentru a împlini idealul libertății. Nu vom uita niciodată faptele de vitejie ale celor care s-au jertfit pentru apărarea neamului, punând mai presus de viața lor, iubirea de țară”, a declarat vicepreședintele Consiliului Județean Cluj, domnul Marius Mînzat.
     Glorie eternă eroilor neamului!

11 octombrie 2019