Ș

Consiliul Județean a investit peste 2.500.000 de lei în Spitalul de Boli Psihice de la Borșa

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Președintele forului administrativ județean, Alin Tișe, consideră că, pentru Consiliul Județean și pentru clujeni, „Anul 2019 este Anul Sănătății, așa că vom continua dotarea și modernizarea spitalelor”.
     Doar în ultimii doi ani, Consiliul Județean a investit 2.590.000 de lei în Spitalul de Boli Psihice Cronice Borșa.
     Banii au fost alocați atât pentru construirea pavilionului cu regimul de înălțime D+P+2E, asistența tehnică necesară și proiectarea edificării acestui obiectiv, cât și pentru întocmirea studiului de fezabilitate, a proiectului tehnic și a celorlalte documentații necesare pentru a construi un nou pavilion în cadrul  spitalului, cu regimul de înălțime P+2E.

14 octombrie 2019