Ș

Au fost finalizate lucrările de asfaltare pe drumul județean 161E Buza – Feldioara – Hodaie

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Judeţean Cluj a finalizat lucrările de asfaltare pe drumul județean 161E Buza – Feldioara – Hodaie.
     A fost, astfel, asfaltat un tronson în lungime de 9,024 kilometri, cuprins între pozițiile kilometrice  16+000 și 25+024. În ansamblu, lucrările de întreținere vizează un sector de drum în lungime de 17,024 kilometri cuprins între kilometrul 8+000 și kilometrul 25+024.
     Pentru completa finalizare a proiectului, urmează a mai fi executate lucrări de completare a acostamentelor, curățarea șanțurilor și a rigolelor, precum și cosirea vegetației din vecinătatea căii de rulare.
     Îmbunătățirea condițiilor de circulație pe drumul județean 161E este deosebit de importantă întrucât acesta asigură o legătură rapidă şi facilă cu drumul judeţean 109C şi, mai departe, cu drumul național 16.

17 octombrie 2019