Ș

A fost finalizată asfaltarea unui nou sector al drumului județean 107T, pe direcția Mărișel – Măguri Răcătău

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj a finalizat asfaltarea unui nou sector al drumului județean 107T, pe direcția Mărișel – Măguri Răcătău.
     Sectorul recent finalizat are o lungime de 4,8 kilometri, fiind cuprins între pozițiile kilometrice 1+000 și 5+800.
     Anterior lucrărilor de așternere a covorului asfaltic, au fost executate operațiuni pregătitoare constând în montarea de podețe, desfundarea podețelor existente și realizarea de șanțuri.
     Pentru completa finalizare a proiectului, urmează a mai fi executate lucrări la acostamente.

18 octombrie 2019