Ș

Pe drumul județean 107P Mărișel – DN 1R au demarat lucrări de întreținere cu asfaltare pe sectoare

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj aduce la cunoștința iubitorilor de munte, a participanților la trafic şi a locuitorilor din zonă faptul că pe drumul județean 107P Mărișel – DN 1R au demarat lucrări de întreținere care se vor finaliza cu așternerea de covor asfaltic, pe sectoare. Acestea vizează un tronson în lungime totală de 20,26 kilometri, de la kilometrul 24+000 până la kilometrul 44+260.
     Lucrările constau în frezarea asfaltului în zonele deteriorate, plombări cu îmbrăcaminte asfaltică, colmatarea rosturilor, curățarea podurilor și a podețelor, precum și alte lucrări pregătitoare în vederea asfaltării. În această fază, se află în plină desfășurare asfaltarea sectorului de drum situat între kilometrul 35+200 și kilometrul 41+194.
     Ulterior finalizării lucrărilor pe sectorul Mărișel – DN 1R, același tip de lucrări de întreținere vor fi demarate pe sectorul Gilău – Someșul Cald – Mărișel.

28 mai 2020

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ