Colt Francofon la Biblioteca Judeteana O.Goga

Cu ocazia Zilelor Francofoniei, Biblioteca Judeţeană „Octavian Goga” Cluj, instituţie de cultură aflată sub autoritatea Consiliului Judeţean Cluj, în colaborare cu Centrul de Studii Literare Belgiene de Limbă Franceză Cluj, inaugurează Colţul Francofon.
     Evenimentul va avea loc joi, 24 martie 2011, ora 11.00, la Biblioteca Judeţeană „Octavian Goga” Cluj, Calea Dorobanţilor, nr.104, etaj 5, vest, reprezentanţii mass-media fiind invitaţi să participe.
     La manifestare vor participa:
• Fabienne Reuter, şefa Delegaţiei Wallonie-Bruxelles la Bucureşti
• David Bongard, coordonator al Antenei regionale pentru ţările din Europa Centrală şi Orientală a Organizaţiei Internaţionale a Francofoniei
• Rodica Pop, directoare a Centrului de Studii Literare Belgiene Cluj
    În acelaşi context, Editura Casa Cărţii de Ştiinţă Cluj-Napoca va prezenta colecţia „belgica.ro”, coordonată de Irina Petraş şi Rodica Pop.

23.03.2011