Invitatie presa – Deschidere magazin Clujana la Polus

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe, va deschide mâine, cu începere de la ora 11.00, cel mai nou magazin al S.C. Clujana S.A. Acesta se găseşte în incinta complexului comercial Polus Center şi este cel de-al treilea magazin pe care S.C. Clujana îl deţine în municipiul Cluj-Napoca. Locaţia este în zona rotondei cu fântână, primul magazin pe partea dreaptă. Presa este invitată să participe la acest eveniment.
          „Aşa cum am promis, dezvoltarea producătorului clujean de încălţăminte reprezintă una dintre principalele provocări la care actualul executiv al Consiliului Judeţean Cluj trebuie să răspundă. Am reuşit până acum să asigurăm comenzi ferme pentru această întreprindere care, iată, în premieră, a ajuns astăzi să exporte produse în ţările Uniunii Europene. Deschiderea acestui nou magazin marchează trendul ascendent al societăţii, iar prezenţa în unul dintre cele mai importante vaduri comerciale ale oraşului nu poate decât să ne bucure”, consideră preşedintele Consiliului Judeţean, d-nul Alin Tişe.
           S.C. Clujana S.A. este o societate comercială la care Consiliul Judeţean Cluj deţine pachetul majoritar. În cursul acestui an a fost deschis un alt magazin, în centrul municipiului Cluj-Napoca, în Piaţa Mihai Viteazu. Tot în cursul acestui an s-a reuşit obţinerea unui contract prin care Clujana furnizează încălţăminte pentru cursanţii Academiei de Poliţie. Totodată, producătorul clujean de încălţăminte a început să exporte produse de încălţăminte în ţările Uniunii Europene.

14.12.2009