Amenajare Baza Sportivă Clujana

În cursul zilei de astăzi, 22.01.2009, la Baza Sportivă Clujana din municipiul Cluj-Napoca, au fost transportate scaunele recuperate din tribunele fostului stadion «Ion Moina » din Cluj-Napoca. În zilele următoare acestea vor fi instalate pe arena bazei sportive, pentru a asigura condiţii pentru urmărirea, de către publicul spectator, a meciurilor susţinute de echipa de fotbal « Universitatea » Cluj în returul actualului campionat.
« Este soluţia la care am ajuns pentru a asigura desfăşurarea meciurilor susţinute de U Cluj, până la finalizarea construirii noului stadion. În continuare, fotbaliştii vor putea folosi, până la demararea efectivă a lucrărilor, dotările de lângă vechiul stadion, vestiar, sala de forţă şi terenul. Am făcut tot ce este posibil ca să păstrăm jocurile echipei la Cluj-Napoca », a declarat preşedintele Consiliului Judeţean, d-nul Alin Tişe.

Biroul de Presă
22.01.2009