A fost finalizată asfaltarea drumului judeţean 161B Călăraşi „“ Călăraşi Gară

A fost finalizată asfaltarea drumului judeţean 161B Călăraşi – Călăraşi Gară

Consiliul Judeţean Cluj a finalizat asfaltarea drumului judeţean DJ 161B Călăraşi – Călăraşi Gară.
     Lucrările au avut drept principal scop asigurarea unei circulaţii normale şi în condţi de siguranţă pe acest drum judeţean. În acelaşi timp, îmbunătăţirea infrastructurii acestui drum oferă locuitorilor din zonă un acces rapid pe drumul judeţean DJ 161B, pe direcţia Călăraşi – Bogata, către cel mai important oraş din această zonă a judeţului, municipiul Turda.
     Pentru completa finalizare a investţei, urmează ca în perioada imediat următoare să mai fie executate lucrări constând în completarea de acostamente, aducerea la profil a acostamentelor, curăţarea şanţurilor şi a rigolelor, lucrări de marcaje şi semnalizare rutieră.

24 aprilie 2019