A fost lansată licitaţia publică pentru închirierea unor spaţii de business din incinta Parcului Industrial Tetarom 1

Consiliul Judeţean Cluj şi Tetarom S.A., societate în cadrul căreia forul administrativ judeţean deţine calitatea de acţionar majoritar, anunţă lansarea licitaţiei publice în vederea închirierii mai multor spaţii de depozitare şi birouri situate în incinta Parcului Industrial Tetarom 1, imobile a căror suprafaţă utilă totală se ridică la circa 8.000 de mp.
     Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnul Alin Tişe: „Ceea ce urmărim este să închiriem cât mai repede aceste spaţii ultramoderne pe care le-am edificat cu bani europeni, pentru a da, astfel, un nou imbold economiei clujene”.
     Procedura vizează închirierea a trei clădiri edificate în cadrul proiectului cu finanţare europeană derulat de Consiliul Judeţean, în valoare totală de aproape 70.000.000 de lei, imobile care au fost recent date în administrare societăţii Tetarom SA.
     Urmează a fi închiriate, astfel, nu mai puţin de 50 de spaţii cu suprafeţe cuprinse între 30 şi 80 de mp, dispuse într-o clădire de birouri ultramodernă cu regim de înălţime D+P+5E şi clasa energetică A, 9 compartimente, cu suprafeţe cuprinse între 297 şi 321 mp, aflate în hala de depozitare numărul 1 şi, respectiv, alte 8 compartimente, cu suprafeţe cuprinse între 178 şi 236 mp, situate în hala de depozitare numărul 2.
     Ofertele investitorilor interesaţi pot fi depuse până în data de 5 iunie 2020, ora 13.00, la sediul societăţii Tetarom S.A. din municipiul Cluj-Napoca, str. Tăietura Turcului nr. 47, clădirea A1.
     Detalii suplimentare privind ofertele, condţile de închiriere sau alte clarificări se pot obţine atât prin consultarea anunţului de închiriere publicat în Monitorul Oficial al României partea a VI-a, 73/24, IV, 2020, cât şi contactând Serviciul Comercial din cadrul Tetarom S.A. în fiecare zi lucrătoare între orele 09.00-16.00, atât telefonic apelând numărul 0264/407900, cât şi prin fax la numărul 0264/432750.

13 mai 2020