Au fost ecologizate două importante drumuri şi zone turistice din judeţul Cluj

Au fost ecologizate două importante drumuri şi zone turistice din judeţul Cluj

Consiliul Judeţean Cluj a derulat marţi, 27 aprilie a.c., împreună cu Primăria comunei Gilău, o acţiune de ecologizare a drumurilor judeţene 107P şi 107N. Aceasta s-a concentrat pe zona celor două baraje şi a lacului de acumulare Tarniţa, respectiv pe sectorul de drum Gilău-Măguri-Răcătău.

Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: ”Derulată acum, în preajma Sfintelor Sărbători Pascale şi a zilei de 1 mai, operaţiunea de ecologizare a vizat curăţarea a două dintre cele mai importante zone turistice ale Clujului. Acţiunea noastră este şi o invitaţie adresată clujenilor ce vor decide să iasă la iarbă verde, de a lăsa natura exact aşa cum au găsit-o, curată”.

La această activitate Consiliul Judeţean Cluj a participat prin intermediul Direcţiei de Administrare a Domeniului Public şi Privat al judeţului Cluj care a asigurat şi logistica necesară pentru desfăşurarea în condţi optime a acţiunii: angajaţi, mijloace auto, mănuşi de protecţie, saci, etc.

27 aprilie 2021