Audienţe în teritoriu ale conducerii Consiliului Judeţean, în comunele Gîrbău, Sînpaul şi Baciu

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnul Alin Tişe, a continuat marţi, 9 aprilie 2019, seria întâlnirilor cu cetăţenii judeţului Cluj, în cadrul programului „Audienţe în teritoriu”.
     Împreună cu vicepreşedintele forului administrativ judeţean, domnul Marius Mînzat şi cu reprezentanţi ai mai multor instituţii cu competenţe în dezvoltarea infrastructurii de transport şi utilităţi publice din mediul rural, preşedintele Alin Tişe s-a întâlnit cu locuitori din comunele Gîrbău, Sînpaul şi Baciu.
     Discuţiile cu cetăţenii s-au axat pe problemele specifice cu care se confruntă comunităţile vizitate, pe perspectivele de dezvoltare locală şi pe modalitatea optimă în care Consiliul Judeţean poate veni în sprijinul lor.
     Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: „Fiecare comunitate locală are o serie de persoane „resursă” de a căror experienţă trebuie ţinut cont întrucât cunosc cel mai bine comunităţile din care provin. Nu pierdem din vedere faptul că noi, ca autoritate judeţeană, reprezentăm toţi aceşti cetăţeni şi toate comunităţile locale”.
     Întâlnirile cu cetăţenii judeţului vor continua.

10 aprilie 2019