Complexul hotelier Univers „T”, în plin proces de modernizare

INFORMARE DE PRESĂ

Complexul hotelier Univers „T”, în plin proces de modernizare

Complexul Hotelier Univers T***, societate comercială la care Consiliul Judeţean Cluj este acţionar unic, se află în plin proces de modernizare a celor 58 de camere duble, matrimoniale şi apartamente precum şi a spaţiilor comune şi de acces.

Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: „În ceea ce priveşte Univers T vom continua procesul de îmbunătăţire a condţilor oferite clienţilor, atât pe partea de cazare, cât şi pe cea de restaurante, săli de conferinţe şi zone de petrecere a timpului liber. Ne dorim ca acest hotel emblematic al Clujului să rămână în topul preferinţelor turiştilor”.

Recent, au fost complet renovate şi date în folosinţă spaţiile de cazare de la cele două etaje superioare, camerele oferind confortul optim şi condţi de relaxare pentru toţi cei ce poposesc în Cluj-Napoca. În prezent, se continuă lucrările de modernizare şi pentru restul camerelor.
În ceea ce priveşte zona de Food&Beverage, investţile realizate în diversificarea ofertei şi creşterea capacităţilor au fost şi ele de anvergură. Recent a fost deschis un nou restaurant – Venus, cu o capacitate de 110 persoane, ce se pliază pe cele mai diverse evenimente, care pot varia de la cele corporate, la cele intime, familiale. De asemenea, în cursul anului trecut, restaurantul Luna a trecut, şi el, printr-un amplu proces de modernizare, devenind cadrul ideal atât pentru evenimentele speciale cât şi pentru un prânz de afaceri sau o cină romantică.
Nu în ultimul rând, în ceea ce priveşte Centrul de conferinţe, pe lângă cele patru săli existente, cu o capacitate între 20 şi 80 de locuri, Univers „T” va pune în curând la dispozţa celor interesaţi o nouă sală de tip amfiteatru, potrivită pentru conferinţe mari şi spectacole, cu o capacitate de aproximativ 260 de locuri. Aceasta va dispune de echipamente profesionale de sunet şi video de ultimă generaţie.
Decizia demarării de către Consiliul Judeţean Cluj şi echipa managerială a Complexului Hotelier Univers T*** a acestor ample investţi de îmbunătăţire a esteticii şi funcţionalităţii spaţiilor a fost justificată de dorinţa unei mai bune pozţonări pe o piaţă hotelieră extrem de dinamică şi competitivă, cum este cea a Clujului.

14 octombrie 2020