Consiliul Județean a demarat lucrări de întreținere pe drumul județean 105T Cluj-Napoca – Popești. Acestea se vor finaliza cu așternere de covor asfaltic

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Acestea se vor finaliza cu așternere de covor asfaltic

Consiliul Județean Cluj a demarat pe drumul județean 105T Cluj-Napoca – Popești lucrări de întreținere care se vor finaliza cu așternerea de covor asfaltic.
Acestea vizează sectorul de drum situat între pozițiile kilometrice 2+500 și 3+447.
Vor fi executate, astfel, o serie de lucrări constând în plombarea gropilor cu îmbrăcăminte asfaltică, tratarea burdușirilor și tasărilor, aducerea la profil, curățarea și completarea acostamentelor, refacerea terasamentelor deteriorate, curățarea șanțurilor, rigolelor și a podețelor, decolmatarea camerelor de cădere, desfundarea podețelor, înlocuirea de podețe, tăierea vegetației și a lăstărișului din vecinătatea carosabilului și așternerea de covor asfaltic.
În această fază se execută lucrări constând în curățarea șanțurilor și a acostamentelor și alte lucrări pregătitoare în vederea asigurării frontului de lucru.

25 mai 2021