Consiliul Județean Cluj susține evenimentele dedicate ecologiei și tehnologiei. Noi tehnologii în domeniul managementului deșeurilor, prezentate în zona stadionului Cluj Arena

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj susține evenimentele dedicate ecologiei și tehnologiei

Consiliul Județean Cluj și-a exprimat acordul în vederea derulării, în perioada următoare, a evenimentului de prezentare a unor echipamente disponibile pe piață în domeniul managementului deșeurilor, respectiv insule ecologice digitalizate.

Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj:Încurajăm utilizarea noilor tehnologii care pot avea consecințe directe în ceea ce privește creșterea calității vieții și a mediului înconjurător. Forul administrativ județean susține și acordă suport în mod constant acelor proiecte și inițiative prin intermediul cărora se desfășoară acțiuni ecologice, cu impact pozitiv asupra comunității și a naturii”.

Astfel, pentru a veni în sprijinul organizatorilor și a facilita desfășurarea acestui demers, Consiliul Județean Cluj va pune la dispoziție esplanada dintre stadionul Cluj Arena și Sala Polivalentă BT Arena.
Manifestarea va avea loc în ziua de 2 septembrie a.c., între orele 10.00 și 18.00, precum și în data de 3 septembrie a.c., în intervalul orar 10.00 – 14.00.

26 august 2022