Consiliul Județean desfășoară lucrări de întreținere pe drumul județean 105S Pata – Boju

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj a demarat lucrări de întreținere și reparații pe drumul județean 105S Pata – Boju. Acestea vizează sectorul în lungime de 7,61 kilometri situat între pozițiile kilometrice 7+590 și 15+200.

Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj: „În paralel cu lucrările de reabilitare și modernizare pe care le derulăm pe mai multe drumuri județene, continuăm să desfășurăm și lucrări de întreținere care au rolul de a asigura o circulație rutieră în condiții normale și de deplină siguranță.

Sunt prevăzute, astfel, a fi executate lucrări constând în plombarea gropilor cu îmbrăcăminte asfaltică, tratarea burdușirilor și a tasărilor și colmatarea rosturilor.

28 septembrie 2021