Inaugurarea noii grădinițe din localitatea Bonțida

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

COMUNICAT DE PRESĂ

Inaugurarea noii grădinițe din localitatea Bonțida

Vicepreședintele Consiliului Județean Cluj, domnul Marius Mînzat, a participat marți, 27 septembrie a.c., alături de primarul comunei Bonțida, dl. Emil Cârhaț și de Prefectul județului Cluj, dna Irina Munteanu, la inaugurarea noii grădinițe din localitatea Bonțida, str. Mihai Eminescu, nr. 171.

Marius Mînzat: „Începând de astăzi intră în funcțiune noua grădiniță din Bonțida, o clădire extrem de modernă, care va asigura cele mai bune servicii educaționale și de acomodare pentru copilașii din această localitate. Este important ca toți copiii, indiferent de zona în care locuiesc împreună cu părinții lor, să beneficieze de aceleași condiții și facilități”.

Noua grădiniță cuprinde 4 săli de grupă, o sală de mese și 4 vestiare și este prevăzută să deservească un număr de 80 de preșcolari, în regim de program prelungit.

Valoarea totală a investiției a fost de 3.000.000 de lei, finanțarea fiind asigurată, în proporție de 50%, prin P.N.D.L. II. Consiliul Județean Cluj și Primăria comunei Bonțida au contribuit, fiecare, cu 25% din valoare.

27 septembrie 2022