Invitatie – Ceremonia de donare a cinci nebulizatoare pentru spitalele clujene

COMUNICAT DE PRESĂ

Ceremonia de donare a cinci nebulizatoare pentru spitalele clujene

Miercuri, 30 decembrie a.c., începând cu ora 11.00, la sediul Consiliului Judeţean Cluj are loc ceremonia publică de donare a cinci nebulizatoare pentru spitalele clujene. Unităţile sanitare care vor intra în posesia echipamentelor medicale sunt cele patru care funcţionează sub autoritatea Consiliului Judeţean Cluj, respectiv Spitalul de Boli Infecţioase, Spitalul de Pneumoftiziologie „Leon Daniello”, Spitalul de Recuperare, Spitalul de Urgenţă pentru Copii precum şi Spitalul Municipal aflat în subordinea Consiliului Local.

Întrucât situaţia epidemiologică impune restricţii referitoare la întrunirile publice, evenimentul se desfăşoară cu limitarea numărului de participanţi şi cu respectarea tuturor normelor de distanţare socială.

Reprezentanţii mass-media precum şi toate persoanele interesate pot urmări evenimentul live, pe pagina oficială de Facebook a Consiliului Judeţean Cluj, www.facebook.com/cjcluj.

30 decembrie 2020