Invitatie conferinta presa – Judetul Cluj, un judet european

Consiliul Judeţean Cluj în calitate de partener şi Asociaţia FORCE TOURISM, în calitate de iniţiator, au plăcerea de a vă invita să participaţi,  mâine, miercuri 17 octombrie 2012, ora 10.00, în incinta Complexului Univers T din  Cluj-Napoca, sala Jupiter, la conferinţa de presă cu tema  ”Judeţul Cluj – un judeţ european”.
    Conferinţa este organizată în debutul unei ample acţiuni de promovare a judeţului Cluj, manifestată atât prin editarea unei ediţii dedicate în exclusivitate judeţului Cluj a revistei catalog – FORCE TOURISM (publicaţie bilingvă, română-engleză, ce beneficiază de o distribuţie naţională şi internaţională, editată de  Asociaţia FORCE TOURISM) cât şi prin desfăşurarea, în perioada 17-19 octombrie 2012, a unui INFOTUR, acţiune menită să aducă în atenţia opiniei publice adevăratele valori culturale şi istorice ale acestei zone, dar şi potenţialul său natural şi turistic. Menţionăm că la acest eveniment sunt invitaţi să participe reprezentanţi ai presei centrale, tur-operatori din turism ce activează la nivel naţional, reprezentanţi ai Ministerului Afacerilor Externe şi ai Ministerului Dezvoltării Regionale şi Turismului.

16.10.2012