Lucrări de întreținere, cu asfaltare, pe drumurile de acces din incinta platformei Clujana

sigla Consiliul Județean Cluj frame Consiliul Juețean Cluj

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

În cadrul lucrărilor de întreținere curentă și periodică a drumurilor aflate în administrare, Consiliul Județean Cluj a derulat și finalizat lucrările de asfaltare pe trei drumuri de acces situate în incinta platformei industriale Clujana.
Lucrările au fost executate în cursul săptămânii trecute, când condițiile meteorologice au permis desfășurarea acestui tip de lucrări.

Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj„Ajutați și de vremea încă favorabilă, am reușit să asfaltăm trei drumuri de acces care deservesc cel puțin 38 de societăți comerciale și, implicit, sute de angajați care își desfășoară activitatea aici. Vom continua procesul de îmbunătățire a infrastructurii din incinta industrială Clujana în cursul anului viitor, când condițiile meteorologice vor fi prielnice reluării acestor tipuri de lucrări”.

Operațiunile executate au constat în frezarea zonelor deteriorate, alte lucrări pregătitoare în vederea asfaltării, precum și așternerea de covor asfaltic.
În vederea completei finalizări a lucrărilor, sunt realizate, în continuare, lucrări de ridicare la cotă a căminelor carosabile și badijonări.

6 decembrie 2022