Lucrările derulate de Consiliul Judeţean pe DJ 103Z Sălicea (DJ 107R) „“ Miceşti „“ Tureni (DJ 103G) au intrat în faza de asfaltare

Lucrările derulate de Consiliul Judeţean pe DJ 103Z Sălicea (DJ 107R) – Miceşti – Tureni (DJ 103G) au intrat în faza de asfaltare

Consiliul Judeţean Cluj anunţă faptul că pe drumul judeţean 103Z Sălicea (joncţiunea cu drumul judeţean DJ 107R) – Miceşti – Tureni (joncţiunea cu drumul judeţean DJ 103G), recent preluat în administrare de forul administrativ judeţean, a început asfaltarea.
     Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: “Această investţe este rezultatul colaborării cu primarul comunei Ciurila, domnul Teodor Cristinel Popa, cu care facem o echipă foarte bună. Sunt convins că foarte mulţi clujeni vor aprecia calitatea drumului, la finalul lucrărilor, în special cei care aleg să petreacă timpul liber în natură, în imediata apropiere a Clujului, dar nu numai“.
     Lucrările de întreţinere vizează un sector de drum în lungime de aproape 19 kilometri, de la kilometrul 0+000 la kilometrul 18+975. În această primă etapă, lucrările de asfaltare vizează sectorul cuprins între pozţile kilometrice 0+000 şi 2+350.

25 august 2020