magazinprodusdecluj.ro, ofertă tot mai diversificată. Număr dublu de producători, faţă de momentul lansării şi peste 500 de produse oferite

La mai puţin de două luni de la lansare, platforma magazinprodusdecluj.ro şi-a dublat numărul de producători, oferind clienţilor peste 500 de preparate alimentare, cosmetice şi de îngrijire personală, precum şi obiecte meşteşugăreşti şi de artizanat.
     Proiectul şi-a făcut debutul pe piaţă alături de 16 producători clujeni şi cu livrări în municipiul reşedinţă de judeţ şi în zona metropolitană.
     În prezent, livrarea se realizează la nivel naţional, numărul furnizorilor de produse a ajuns la 30, fiind acceptaţi şi întreprinzători din alte judeţe care au o ofertă diferită de ceea ce există în judeţ. Şi-au făcut, astfel, loc produsele din trufe, ţuica de Zalău şi ceaiurile bio, delicatese care aduc un plus magazinului Produs de Cluj.
      Îmbucurător este şi faptul că acestei inţative i s-au alăturat numeroşi tineri clujeni, care s-au lansat recent în afaceri şi care au adus specialităţi premium, cum ar fi pâine şi brânză artizanală, cidru sau podoabe realizate de mână.
      Până în acest moment magazinprodusdecluj.ro a înregistrat comenzi din Bucureşti şi judeţele Timiş, Constanţa, Giurgiu, Braşov, Dolj, Sibiu, Bistriţa-Năsăud şi Galaţi.

26 mai 2020