magazinprodusdecluj.ro se extinde la nivel naţional

magazinprodusdecluj.r
o se extinde la nivel naţional

magazinprodusdecluj.ro, platforma on-line lansată de Consiliul Judeţean Cluj, prin intermediul Asociaţiei Produs de Cluj, pentru achizţonarea de produse tradţonale ale micilor întreprinzători locali se extinde la nivel naţional.
       La doar o lună de la lansare, numărul de solicitări venite de la clienţi din afara judeţului Cluj e din ce în ce mai mare, astfel că, începând cu săptămâna următoare, vor fi onorate comenzi şi se vor face livrări nu doar în municipiul Cluj-Napoca şi zona metropolitană, ci în întreaga ţară.
      Doar în primele 30 de zile de la debutul acestui proiect a fost înregistrat un număr de cca. 500 de clienţi care au lansat comenzi în magazinul on-line, aceştia achizţonând peste 9.000 de produse tradţonale locale, proaspete şi de calitate.
       Dacă în momentul demarării proiectului erau înscrişi 16 producători, numărul acestora a crescut constant, astfel că, în magazinprodusdecluj.ro sunt acum disponibile articole provenind de la 23 de mici fermieri şi oameni de afaceri clujeni, totalizând peste 100 de locuri de muncă. În curând, lor li se vor adăuga alţii, din judeţ, dar şi din ţară, solicitările acestora fiind în aşteptare.
      Pe platforma magazinprodusdecluj.ro pot fi achizţonate uleiuri presate la rece, dulceţuri, gemuri, siropuri şi sucuri naturale, brânzeturi şi produse de carmangerie tradţonale, ciocolată artizanală, vinuri, legume proaspete de sezon, produse apicole, pâine şi prăjituri de casă, precum şi cosmetice bio şi obiecte de artizanat.

6 mai 2020