Noi audienţe în teritoriu ale conducerii Consiliului Judeţean, în comunele Negreni, Ciucea şi Poieni

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnul Alin Tişe, a continuat în cursul zilei de joi, 4 aprilie 2019, seria întâlnirilor cu cetăţenii judeţului Cluj, în cadrul programului „Audienţe în teritoriu”.
     Împreună cu vicepreşedintele forului administrativ judeţean, domnul Marius Mînzat şi cu reprezentanţi ai mai multor instituţii cu competenţe în dezvoltarea infrastructurii de transport şi utilităţi publice din mediul rural, preşedintele Alin Tişe s-a întâlnit cu locuitori din comunele Negreni, Ciucea şi Poieni. Discuţiile, extrem de aplicate, s-au axat pe problemele specifice cu care se confruntă localităţile vizitate, respectiv pe perspectivele de dezvoltare a acestor comunităţi şi pe modul în care Consiliul Judeţean poate veni în sprijinul lor.
     Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: „Ceea ce ne dorim este ca inţativele şi proiectele noastre să răspundă cât mai bine nevoilor particulare ale fiecărei localităţi în parte. Or, acest lucru poate fi realizat astfel, consultând cetăţenii cu privire la nevoile concrete ale comunităţii şi cu privire la modalitatea optimă de rezolvare a lor”.
     Întâlnirile cu cetăţenii judeţului vor continua.

5 aprilie 2019