Obligațiunile emise de Consiliul Județean Cluj, în valoare de 76 de milioane de euro, vor debuta la Bursa de Valori București

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj vă invită să urmăriți online joi, 18 ianuarie 2024, începând cu ora 10:00, deschiderea oficială a ședinței de tranzacționare a Bursei de Valori București, cu ocazia listării emisiunii de obligațiuni, în valoare de 76 de milioane de euro, emise de forul administrativ județean.
Inaugurarea anului bursier 2024 va fi marcată, astfel, prin ceremonia specială Ring the Bell, alături de Președintele Consiliului Județean, domnul Alin Tișe.
Evenimentul va fi transmis LIVE pe pagina oficială de Facebook a Consiliului Județean Cluj – www.facebook.com/cjcluj și pe pagina de Facebook a președintelui Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe – https://www.facebook.com/AlinTise/?locale=ro_RO.

17 ianuarie 2024