Primul spital privat din ţară preluat de o autoritate publică pentru a trata persoanele infectate cu COVID-19

Consiliul Judeţean Cluj preia Spitalul Polaris şi finanţează operaţiunile necesare tratării pacienţilor infectaţi cu COVID-19.
     La acest spital vor putea fi primţ 180 de pacienţi care vor beneficia de condţi optime pentru tratarea COVID-19.
     Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, Alin Tişe, a declarat că „preluarea spitalului este o premieră la nivel naţional, acesta beneficiind de condţi superioare de izolare şi tratament.”

Spitalul este situat în Suceagu, comuna Baciu, în imediata apropiere a municipiului Cluj-Napoca.
     Consiliul Judeţean Cluj nu face niciun pas înapoi de la lupta cu pandemia COVID-19 şi îşi pune la dispozţe toate resursele.

24 martie 2020