Primul strat de asfalt este aproape finalizat pe drumul județean 109E Cetan – Vad

sigla Consiliul Județean Cluj frame Consiliul Juețean Cluj

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

COMUNICAT DE PRESĂ

Lucrările de așternere a primului strat de asfalt pe drumul județean 109E Cetan – Vad, respectiv sectorul de la kilometrul 2+600 care a fost consolidat, avansează în ritm extrem de alert, fiind deja asfaltată cea mai mare parte a sectorului.

Finalizarea primului strat, cel de binder, va avea loc cel mai târziu în cursul zilei de vineri.

Imediat după această etapă va demara așternerea celui de-al doilea strat de asfalt, cel de uzură, operațiune ce va fi încheiată în primele zile ale săptămânii viitoare.

Vor mai fi executate, totodată, lucrări de montare a parapeților metalici precum și marcaje și semnalizare rutieră.

25 mai 2022