Program prelungit la Centrul Agro Transilvania, cea mai ieftină piaţă din judeţul Cluj

Piaţa Agro Transilvania, situată la ieşirea din municipiul Cluj-Napoca, la joncţiunea cu Centura de est Vâlcele-Apahida, aduce la cunoştinţa tuturor celor interesaţi faptul că, în luna iulie, programul celei mai mari pieţe de gros şi en-detail din regiune s-a prelungit până la ora 19.00.

În această perioadă, programul stabilit de conducerea pieţei este de luni până sâmbătă, de la ora 4.00 la 19.00, iar duminica de la ora 4.00 la 12.00.

În plin sezon al fructelor şi legumelor, clujenii sunt aşteptaţi să viziteze standurile din Piaţa Agro Transilvania pentru a achizţona o gamă extrem de largă de produse agro-alimentare, la cele mai bune preţuri, direct de la producători. În acest sens, din dorinţa ca un număr cât mai mare de clujeni să valorifice această oportunitate, Consiliul Judeţean Cluj aduce la cunoştinţa tuturor celor interesaţi lista preţurilor produselor en-gros din cadrul pieţei administrate de Agro Transilvania S.A., societate la care forul judeţean este acţionar majoritar.

Astfel, cei interesaţi pot achizţona fructe şi legume proaspete, la prima mână şi de cea mai bună calitate, la următoarele preţuri de referinţă: roşii 3,50 lei/kg, castraveţi 2,50 lei/kg, ceapă 2,50 lei/kg, cartofi noi 1,20 lei/kg, fasole verde 7 lei/kg, varză 1 leu/kg, morcovi 2,50 lei/kg, vinete 3 lei/kg, dovlecel 1 leu/kg, cireşe 7 lei/kg, pepene verde 1,30 lei/kg, pepene galben 2 lei/kg, prune 4,50 lei/kg, vişine 6,50 lei/kg, ceapă verde 1 leu/legătură, suc natural de mere 5 lei/litru şi alte zeci de produse, la cele mai mici preţuri. O menţiune importantă în acest context este aceea că preţurile se pot negocia, astfel încât preţul final poate fi chiar mai mic decât cel declarat oficial!

Pentru a ajunge la Piaţa Agro Transilvania, clujenii pot folosi atât mijloacele de transport în comun ale CTP, respectiv linia 8L care îi transportă din staţia Piaţa Mărăşti până în zona standurilor, cât şi autoturismele personale care beneficiază de o parcare pentru clienţi special destinată.

11 iulie 2019