Puncte de colectare pentru sinistrati

COMUNICAT DE PRESĂ

Pentru a veni în sprijinul populaţiei sinistrate din judeţele afectate de inundaţii – Maramureş, Botoşani, Bacău, Neamţ, Iaşi, Suceava, Consiliul Judeţean Cluj a luat iniţiativa şi a întreprins demersurile necesare în vederea deschiderii unor puncte de colectare  pentru alimente neperisabile  (conserve, apă, sucuri etc.) şi materiale de construcţii, în următoarele zone din municipiul Cluj-Napoca:

–          Mănăştur – Parcul Primăverii

–          Grigorescu  – Zona „Profi”

–          Gheorgheni – Parcarea Iulius Mall

–          Sediul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Avram Iancu” al judeţului Cluj – B-dul 21 Decembrie 1989, nr. 69-71.

Centrele de colectare vor funcţiona zilnic, în perioada 31.07.2008 – 08.08.2008, în intervalul orar 10 – 18. Cetăţenii municipiului Cluj-Napoca sunt invitaţi să dea dovadă de solidaritate cu sinistraţii din judeţele afectate de inundaţii şi să doneze alimente sau materiale de construcţii la punctele de colectare special create în acest scop.

Biroul de Presă

30 iulie 2008