Reabilitarea Şcolii Gimnaziale Speciale pentru Deficienţi de Auz „Kozmutza Flóra”, cu bani europeni

Reabilitarea Şcolii Gimnaziale Speciale pentru Deficienţi de Auz „
Kozmutza Flóra”, cu bani europeni

Consiliul Judeţean Cluj a publicat în S.E.A.P (Sistemul Electronic pentru Achizţi Publice) anunţul de participare simplificat pentru obiectivul Lucrări de construcţii – Reabilitare structurală şi reamenajare arhitecturală pentru clădirea de ateliere la Şcoala Gimnazială Specială pentru Deficienţi de Auz „Kozmutza Flóra”, instituţie de învăţământ special aflată în subordinea forului administrativ judeţean.
     Scopul general al proiectului, finanţat prin Programul Operaţional Regional 2014-2020, îl reprezintă creşterea gradului de participare în învăţământul preşcolar, primar şi gimnazial la nivelul Şcolii Gimnaziale Speciale pentru Deficienţi de Auz Kozmutza Flóra” din Cluj-Napoca, iar obiectivul specific vizează reabilitarea, modernizarea şi echiparea clădirii atelierelor.
     Prin implementarea acestui proiect se urmăreşte şi îmbunătăţirea condţilor de desfăşurare a activităţilor educaţionale şi asigurarea unor facilităţi necesare desfăşurării procesului instructiv-educativ.
     Valoarea totală estimată a lucrărilor este de 3.899.381,70 lei iar termenul limită pentru depunerea ofertelor este data de 2 iunie a.c., ora 15:00.

21 mai 2020