Reluare licitaţie Stadion „Ion Moina”

COMUNICAT DE PRESĂ

Comisia constituită de Consiliul Judeţean Cluj în vederea construirii unei baze sportive în municipiul Cluj-Napoca s-a întrunit astăzi în plen pentru a decide calea de urmat impusă în contextul deciziei Consiliului Naţional de Soluţionare a Contestaţiei, decizie prin care această instituţie a anulat licitaţia privind proiectarea stadionului Ion Moina. Analizând posibilităţile existente, respectiv reluarea procedurii de licitaţie sau atacarea în instanţă a deciziei CNSC, plenul comisiei a decis reluarea procedurii de licitaţie.
            În acest sens, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnul Marius Nicoară, va convoca miercuri, 2 aprilie 2008, o şedinţă de consiliu de îndată. Această şedinţă va avea pe ordinea de zi un singur punct, respectiv proiectul de hotărâre privind anularea licitaţiei şi demararea procedurilor de achiziţie publică a serviciului de proiectare a noii arene Ion Moina.

Cluj-Napoca
31 martie 2008