Reluarea programului de audienţe în teritoriu al conducerii Consiliului Judeţean Cluj

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnul Alin Tişe, a reluat seria întâlnirilor cu cetăţenii judeţului Cluj, în cadrul programului „Audienţe în teritoriu”.
     În cadrul audienţelor vor fi abordate aspecte de interes general, cetăţenii având posibilitatea de a prezenta preşedintelui forului administrativ judeţean problemele cu care se confruntă precum şi propunerile pe care le au în vederea unei optime administrări a comunităţii.
     Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: „Dorim să ne asigurăm, în primul rând, că proiectele inţate de noi răspund într-o manieră adecvată nevoilor reale şi concrete ale cetăţenilor. Prin intermediul acestor audienţe le oferim posibilitatea de a se implica activ în actul decizional local, prin propuneri menite să contribuie la eficientizarea administraţiei publice”.
     Primele întâlniri cu cetăţenii din cadrul programului „Audienţe în teritoriu” au avut loc în cursul zilei de marţi, 2 aprilie 2019, în comunele Chiuieşti, Câţcău şi Vad.
     Alături de preşedintele Consiliului Judeţean, la aceste întâlniri participă şi vicepreşedintele forului administrativ judeţean, domnul Marius Mînzat, împreună cu o serie de reprezentanţi ai instituţiilor cu competenţe în gestionarea problemelor din mediul rural printre care şi responsabilii cu derularea programelor de reabilitare a drumurilor judeţene şi de extindere a reţelei de alimentare cu apă potabilă şi canalizare, respectiv Direcţia de Administrare a Domeniului Public şi Privat al judeţului şi Compania de Apă „Someş”.

3 aprilie 2019