Şcoală specială clujeană, reabilitată termic cu bani europeni

Şcoală specială clujeană, reabilitată termic cu bani europeni

Consiliul Judeţean Cluj a demarat licitaţia pentru lucrări de construcţii şi instalaţii în cadrul proiectului „Creşterea eficienţei energetice în clădirea Şcolii Gimnaziale Speciale – Centru de Resurse şi Documentare privind Educaţia Incluzivă/Integrată”, unitate de învăţământ special ce funcţionează în subordinea forului administrativ judeţean.
     În acest sens, Consiliul Judeţean a public în Sistemul Electronic pentru Achizţi Publice anunţul de participare simplificat pentru achizţonarea lucrărilor ce vizează reducerea costurilor prin creşterea eficienţei energetice a clădirii instituţiei şcolare, situată pe strada Bucureşti, nr. 32.
     Reabilitarea termică, cu bani europeni, a acestei şcoli speciale, va contribui atât la îmbunătăţirea confortului termic al grupului ţintă cât şi la reducerea consumurilor anuale specifice de energie primară şi, implicit, la reducerea cheltuielilor cu combustibili.
     Valoarea estimată pentru execuţia lucrărilor de construcţii şi instalaţii este de 6.709.972,97 lei fără TVA, termenul limită pentru depunerea ofertelor fiind data de 2 iulie 2020, ora 15:00.

16 iunie 2020