Se extinde reţeaua de canalizare din localitatea Câţcău

Se extinde reţeaua de canalizare din localitatea Câţcău

Consiliul Judeţean Cluj a emis recent autorizaţia de construire în vederea extinderii reţelei de canalizare amplasate pe raza localităţii Câţcău, judeţul Cluj.
     Astfel, reţeaua de canalizare existentă se va extinde pe o lungime de peste 2,1 km şi va deservi circa 60 de noi consumatori. Pentru ca viitoarea reţea să fie una perfect funcţională, aceasta va beneficia de trei staţii de pompare a apei uzate menajere şi numeroase cămine de canalizare.
     Lucrările de construire, în valoare de 1.785.858,62 de lei, sunt realizate de Primăria comunei Câţcău. După finalizarea investţei, aceasta va fi preluată de Compania de Apă „Someş” S.A. şi integrată în sistemul judeţean de transport al apelor uzate.
     Termenul de execuţie al investţei este de 36 de luni, de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor.

11 ianuarie 2021