Se îmbunătăţesc considerabil condţile de cazare oferite pacienţilor în două clădiri ale Spitalului de Copii din Cluj

Consiliul Judeţean Cluj a încheiat contractul în valoare de 2.470.000 de lei având ca obiect serviciile de proiectare, asistenţă tehnică şi execuţia lucrărilor pentru proiectul „Creşterea eficienţei energetice la clădirile secţiei Pediatrie II, corpurile C1 şi C2 din cadrul Spitalul Clinic de Urgenţă pentru Copii Cluj-Napoca”, finanţat prin Programul Operaţional Regional 2014-2020.
     Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: „Această nouă investţe din fonduri europene va contribui atât la reducerea costurilor cât şi la oferirea unor condţi de cazare cât mai bune pentru micuţii pacienţi şi pentru părinţii acestora”.
     Conform contractului, societatea va elabora documentaţia tehnică de autorizare a executării lucrărilor (D.T.A.C.), proiectul tehnic de execuţie şi va asigura asistenţa tehnică până la recepţia finală a lucrărilor. De asemenea, aceasta va executa lucrările de construcţii şi instalaţii pentru creşterea eficienţei energetice a corpurilor C1 şi C2 ale secţiei Pediatrie II din cadrul unităţii sanitare aflate în subordinea Consiliului Judeţean Cluj.

26 august 2020