Târg de lucrări hand-made, create de beneficiarii DGASPC Cluj

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Târg de lucrări hand-made, create de beneficiarii DGASPC Cluj

Luni, 11 decembrie 2023, în incinta mall-ului clujean Iulius Mall, zona Auchan, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Cluj, instituție din subordinea Consiliului Județean Cluj, organizează un Târg de lucrări hand-made, pentru a marca perioada Sfintelor Sărbători de Crăciun.
Expoziția conține obiecte create de beneficiarii Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Cluj din unitățile rezidențiale, respectiv:

• icoane,
  • tablouri,
  • obiecte decorative,
  • obiecte de pirogravură, dar și
  • ornamente de Crăciun.

Alături de beneficiarii DGASPC, la târg vor fi prezenți și beneficiarii furnizorilor de servicii sociale private cu care Direcția de Asistență are colaborare, precum fundația Bethesda & Floricica Beclean, fundația Estuar și fundația FEBE.
Târgul de lucrări hand-made va fi un bun prilej pentru beneficiarii din unitățile rezidențiale de a se simți apreciați și integrați de către comunitatea clujeană.

Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj: „Îndemn pe această cale toți clujenii să treacă pragul acestui târg cu o semnificație aparte. Vor avea, astfel, șansa de a cumpăra un cadou de suflet, cu adevărat special, pentru cei dragi și de a fi, în același timp, solidari cu semenii noștri cu care soarta a fost mai puțin generoasă”.

Vă încurajăm, astfel, să susținem aceste persoane aflate în nevoie și să le apreciem, așa cum se cuvine, efortul și talentul!

7 decembrie 2023