Târgul Produs de Cluj, din nou în Cluj-Napoca

Târgul Produs de Cluj, din nou în Cluj-Napoca

Consiliul Judeţean Cluj organizează în cel mai mare cartier al municipiului Cluj-Napoca, în Mănăştur, o nouă edţe a târgului destinat producătorilor şi artizanilor locali.
     Desfăşurat sub brandul Produs de Cluj, evenimentul va avea loc între 3 şi 6 septembrie a.c., în parcarea supermarket-ului Supeco situat pe Calea Floreşti, la numărul 56.
     Alin Tişe, preşedintele Consiliului Judeţean Cluj: „Organizăm acum un târg Produs de Cluj din respect pentru fiii vechiului şi noului Mănăştur, pentru toţi cei care au devenit parte a oraşului şi contribuie la dezvoltarea lui. Tuturor vrem să le oferim tot ce avem mai bun, noi şi partenerii noştri!”.
     La târgul Produs de Cluj din cartierul Mănăştur vor fi prezenţi aproximativ 50 de expozanţi care vor oferi publicului vizitator brânzeturi şi specialităţi din carne gătite după reţete locale, dulceţuri, siropuri şi sucuri naturale, pâine şi prăjituri de casă, uleiuri presate la rece, zacuşti şi murături, legume şi fructe de sezon, lavandă şi plante aromatice, costume populare, podoabe şi accesorii, marochinărie şi sculptură în lemn, toate realizate de micii întreprinzători ardeleni şi oferite la preţ de producător.
     Târgul va fi deschis publicului vizitator între orele 10.00 şi 20.00.
     Un eveniment oferit de Consiliul Judeţean Cluj în parteneriat cu SC SUPECO INVESTMENT SRL România.

2 septembrie 2020