13 milioane de lei în plus destinați lucrărilor la drumurile județene

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

13 milioane de lei în plus destinați lucrărilor la drumurile județene

Președintele Consiliului Județean Cluj, domnul Alin Tișe, a inițiat un proiect de hotărâre ce vizează suplimentarea cu 5.000.000 de lei a bugetului destinat executării lucrărilor de întreținere a drumurilor județene, respectiv a serviciilor aferente anotimpului rece în perioada noiembrie – decembrie 2024.
De asemenea, proiectul vizează și suplimentarea cu 8.000.000 de lei a bugetului destinat lucrărilor de investiții care vizează drumurile județene, respectiv celor de reabilitare și modernizare finanțate din bugetul propriu al forului administrativ județean.

Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj: ,,Îmbunătățirea infrastructurii rutiere a județului Cluj reprezintă, în continuare, o prioritate absolută. Tocmai de aceea am inițiat acest demers de alocare suplimentară de fonduri, din dorința de a putea interveni pe cât mai multe sectoare ce prezintă o importanță majoră pentru locuitorii județului.”

Proiectul de hotărâre urmează a fi supus aprobării plenului în proxima ședință a Consiliului Județean Cluj.

16 octombrie 2024