Deplasare statie mobila Savadisla 15.02.2011

O echipă de lucrători ai Direcţiei Judeţene de Evidenţă a Persoanelor Cluj, instituţie publică de interes judeţean care funcţionează sub autoritatea Consiliului Judeţean Cluj, se va deplasa, marţi,  15 februarie,  în localitatea Săvădisla, jud. Cluj, cu  staţia mobilă, în vederea preluării documentelor pentru întocmirea cărţilor de identitate sau înscrierea menţiunii de stabilire a reşedinţei.
     Astfel, cu începere de la ora 09.30, sunt aşteptaţi în sala de şedinţe a primăriei, cetăţenii de pe raza comunei care nu au acte de identitate, au actele de identitate cu termenul de valabilitate expirat sau urmează să expire în următoarele 180 de zile, cei aflaţi în alte situaţii care impun eliberarea unui nou act de identitate, tinerii care împlinesc vârsta de 14 ani, precum şi cei care solicită viză de reşedinţă, cu toate documentele necesare pentru eliberarea  cărţii de identitate sau a cărţii de identitate provizorie.
    Pentru desfăşurarea în bune condiţii a activităţilor ce se impun în această etapă, premergătoare  întocmirii cărţii de identitate (de  preluare a imaginilor, cererilor şi documentelor necesare), lucrătorii Direcţiei Judeţene de Evidenţă a Persoanelor Cluj beneficiază de sprijinul funcţionarilor din cadrul primăriei şi al organelor de poliţie locale.

14.02.2011