Inscriere concursuri pentru elevi – Ziua Europei

Biblioteca Judeţeană „Octavian Goga”, instituţie de cultură aflată în subordinea Consiliului Judeţean Cluj, anunţă lansarea înscrierii la concursurile cu premii pentru elevi dedicate Zilei Europei.

Centrul de Informare Comunitară al Bibliotecii Judeţene „Octavian Goga” Cluj organizează, în perioada 10-12 mai 2010, cea de-a VIII-a ediţie a concursurilor dedicate Zilei Europei, ediţie ce se desfăşoară în acest an sub genericul “I Love Europe”. Concursurile se adresează elevilor din instituţiile de învăţământ din judeţul Cluj şi se desfăşoară pe 3 categorii de vârstă, după cum urmează:

–          10 mai 2009, ora 11.00: concurs de creaţie artistică pentru elevi din clasele I-IV;

–         11 mai 2009, ora 11.00: concurs de verificare a cunoştinţelor referitoare la statele membre ale Uniunii Europene pentru elevi din clasele V-VIII;

–         12 mai 2009, ora 11.00: concurs de verificare a cunoştinţelor referitoare la statele membre ale Uniunii Europene pentru elevi din clasele IX-XII.

Toate concursurile sunt pe echipe, fiecare instituţie de învăţământ având posibilitatea să participe cu câte un echipaj format din trei elevi pentru fiecare categorie de vârstă (clasele I-IV, clasele V-VIII, clasele IX-XII).

Înscrierile se pot face în perioada 26 aprilie – 5 mai 2010, la Secretariatul Bibliotecii Judeţene „Octavian Goga” Cluj, Calea Dorobanţilor, nr.104, etaj I, municipiul Cluj-Napoca, la numărul de telefon 0264-430323 în următorul program: luni-vineri: 8.00-16.00, sau la adresa de e-mail cic@bjc.ro.

27.04.2010