Invitatie conferinta-Gala Excelentei in Mediere

În calitate de partener în organizarea evenimentului, alături de Publicaţia Medierenet.ro şi Asociaţia Mediere Mediaş, Consiliul Judeţean Cluj invită reprezentanţii mass-media să participe mâine, marţi, 13 mai 2014,  începând cu ora 11.30, în sala Saturn a Hotelului Univers T, Strada Alexandru Vaida Voevod, nr. 55 din municipiul Cluj-Napoca, la conferinţa de presă prilejuită de organizarea celei de a doua ediţii a Galei Excelenţei în Mediere.
     În cadrul conferinţei va fi lansată prima ediţie a Anuarului Mediatorilor din România precum şi Primul sondaj oficial realizat de IRES cu subiectul „Percepţiile românilor cu privire la mediere”.
     La conferinţa de presă vor participa Horea Uioreanu – preşedintele Consiliului Judeţean Cluj,  Anca Lucia Stancu – manager MediereNet.ro, Aurel Codoban – profesor universitar doctor la Universitatea Babeş-Bolyai, invitat special al Galei Excelenţei în Mediere ediţia a II-a, Viorel Danciu – mediator, preşedinte al Asociaţiei Mediatorilor Ardeleni, Călin Oancea – mediator, membru al Uniunii Mediatorilor din România.

12 mai 2014