Creșterea siguranței pacienților Spitalului Clinic de Pneumoftiziologie

TITLU PROIECT: Creșterea siguranței pacienților Spitalului Clinic de Pneumoftiziologie

Leon Daniello din Cluj-Napoca

PERIOADA DE PROGRAMARE: 2014 – 2020

DOMENIUL: Infrastructura de sănătate

PROGRAM DE FINANTARE / APELUL: PROGRAMUL OPERAȚIONAL INFRASTRUCTURĂ MARE

STATUS: în implementare

DURATA DE IMPLEMENTARE: 25.02.2022 – 31.12.2023

OBIECTIV GENERAL / SPECIFICE: Obiectivul general al proiectului îl reprezintă consolidarea capacității județului Cluj în gestionarea crizei sanitare COVID-19 prin promovarea unor investiții necesare care să crească capacitatea de reacție la criza de sănătate.

REZULTATE: Realizarea lucrărilor de modernizare pentru Spitalul Clinic de Pneumoftiziologie Leon Daniello – tip B, respectiv realizarea a: 1 infrastructură electrică nouă pentru corpurile C1 și C2;  1 infrastructură de ventilare și tratare a aerului nouă pentru etajul 1 al pavilionului II al corpului C2; 1 infrastructură fluide medicale nouă, la subsolul, parterul și etajul corpului C2.

VALOARE TOTALA (lei TVA inclus): 11.242.872,49

VALOARE NERAMBURSABILA (lei TVA inclus): 9.843.000