Dotarea Ambulatoriului Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Cluj

TITLU PROIECT „DOTAREA AMBULATORIULUI SPITALULUI CLINIC JUDETEAN DE URGENTA CLUJ NAPOCA”

PERIOADA DE PROGRAMARE 2014 – 2020

DOMENIUL  Infrastructura de sănătate

PROGRAM DE FINANTARE / APELUL PROGRAM OPERATIONALREGIONAL 2014-2020    AXA PRIORITARA 8 DEZVOLTAREA INFRASTRUCTURII SANITARE SI SOCIALE

STATUS IN IMPLEMENTARE

DURATA DE IMPLEMENTARE  2020 – 2022

OBIECTIV GENERAL / SPECIFICE Obiectivul general al proiectului este creșterea accesibilitătii și calității serviciilor furnizate în cabinetele de specialitate din cadrul Ambulatoriului Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj-Napoca.

Obiectiv Specific 1. Dotarea Ambulatoriului integrat de specialitate a Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Cluj-Napoca si a laboratoarelor care îl deservesc, cu echipamente noi, performante, pentru a facilita stabilirea unui diagnostic precis si rapid si a unui ratament adecvat.

REZULTATE   Prin proiect  se propune dotarea cu aparatură medicala a Ambulatoriului Spitalului și a laboratoarelor care îl deservesc, pentru a facilita stabilirea unui diagnostic precis și rapid, și totodată eficientizarea activității prin reducerea internărilor evitabile cu cel puțin 5 %.

VALOARE TOTALA (lei TVA inclus)  13.182.344,01 lei

VALOARE NERAMBURSABILA (lei TVA inclus) 10.700.750,00 lei