Reabilitarea şi modernizarea clădirii atelierelor din cadrul Şcolii Gimnaziale Speciale Pentru Deficienţi de Auz „Kozmutza Flora”

TITLU PROIECT „Reabilitarea si modernizarea clădirii atelierelor din cadrul Școlii Gimnaziale Speciale pentru Deficienți de Auz KOZMUTZA FLORA”

PERIOADA DE PROGRAMARE 2014 – 2020

DOMENIUL  Infrastructura educațională

PROGRAM DE FINANTARE / APELUL PROGRAMUL OPERATIONALREGIONALAXA PRIORITARA 10  Imbunatatirea infrastructurii educationale

STATUS  IN IMPLEMENTARE

DURATA DE IMPLEMENTARE 2019 – 2022

OBIECTIV GENERAL / SPECIFICE Obiectivul general al proiectului îl reprezintă creșterea gradului de participare în învățământul preșcolar, primar și gimnazial la nivelul Școlii Gimnaziale Speciale pentru Deficienți de Auz „Kozmutza Flóra” din Cluj-Napoca.

Obiectivul specific al proiectului constă în reabilitarea, modernizarea și echiparea clădirii atelierelor imobil existent, ca și o clădire secundară al ansamblului Școlii Gimnaziale Speciale pentru Deficienți de Auz „Kozmutza Flóra”.

REZULTATE 1 cladire reabilitata si modernizata, dotata cu echipamente specifice , mobilier,  120 persoane cu dizabilitati beneficiare

VALOARE TOTALA (lei TVA inclus)  4.841.754,72

VALOARE NERAMBURSABILA (lei TVA inclus) 3.868.021,07