Reabilitare drum comunal in Feleacu

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe, a inaugurat astăzi drumul comunal DC71, din comuna Feleacu, care a fost modernizat prin asfaltare. Pentru aceste lucrări Consiliul Judeţean Cluj a alocat suma de 120.500 de lei. Drumul leagă localitatea Feleacu de Casele Miceşti.

„Pentru mine reabilitarea infrastructurii rutiere a judeţului reprezintă o prioritate de gradul 0. Nu putem atrage investitori, nu putem dezvolta echilibrat judeţul şi nu putem oferi un grad ridicat de confort cetăţenilor judeţului fără acest lucru. Alături de drumurile judeţene, care sunt strict de competenţa noastră, investim şi în infrastructura comunelor, ajutând primăriile care nu au suficiente fonduri, fie prin alocări directe, fie prin susţinerea şi promovarea proiectelor care au în vedere obţinerea unor surse de finanţare. Avem în vedere reabilitarea şi modernizarea a peste 700 de kilometri de drumuri judeţene. Dar, degeaba asfaltăm drumurile judeţene, dacă cele comunale nu se ridică la aceleaşi standarde”, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe.

21.10.2010